Джеймс Хардън реализира 37 точки при победата на Хюстън над Детройт като гост със 105:96 в мач от първенството на Националната баскетболна асоциация. Хардън, който беше привлечен в състава в края на миналата седмица от Оклахома Сити с 5-годишен договор за 80 милиона долара, добави 12 асистенции и 6 борби. За Детройт се отличи Брендън Найт с 15 точки.

Портлънд пък се справи с гостуващия Лос Анджелис Лейкърс със 116:106. Никола Батюм беше най-полезен за успеха с 26 точки. Деймиън Лилард се отличи с 23 точки и 11 асистенции, а Уесли Матюс добави 22 точки за успеха. За Лейкърс най-полезен беше Дуайт Хауърд с 33 точки и 14 борби, а Кобе Брайънт завърши с 30 точки, но това не беше достатъчно, предаде БТА.

Индиана стигна до драматичен успех с 90:88 в Торонто след победен кош на Джордж Хил 2 секунди преди края. Дейвид Уест вкара 14 от 25-е си точки в четвъртата част, а Индиана навакса пасив от 74:84 в последните шест минути. Кайл Лоури беше лидер на канадците с 21 точки.

Сан Антонио стартира сезона с победа с успех с 99:95 в Ню Орлиънс. Тим Дънкан се отличи с 24 точки за успеха, а Тони Паркър добави 23 точки. Номер 1 от драфта на новаците Антъни Дейвис дебютира в Лигата с 21 точки и 7 борби за Ню Орлиънс.

Джамал Крофърд реализира 29 точки за победата на Лос Анджелис Клипърс над гостуващия Мемфис със 101:92. Жаоким Ноа се отличи с 23 точки и 10 борби за успеха на Чикаго с 93:87 над Сакраменто.

Юта разби шампиона от 2011 година Далас със 113:94. По 21 точки за победата реализираха Мо Уилямс и Марвин Уилямс.