Шампионът Маями се наложи трудно над гостуващия Орландо с 97:96 и записа рекордната в клубната си история 16-а поредна победа. Звездата ЛеБрон Джеймс отбеляза решаващия кош 3,2 секунди преди края и завърши с 26 точки.

Маями пропиля аванс от 60:40 от началото на третата част, а след това навакса пасив от 81:86 в последните три минути и половина.

Дуейн Уейд завърши с 24 точки, а Крис Бош доБави 17 точки и 10 борби за шампионите, които са лидери в Източната конференция. Ник Вучевич беше най-полезен за Орландо с 25 точки и 21 борби.

Коби Брайънт наниза 42 точки и даде 12 асистенции, а Лос Анджелис Лейкърс преодоля 25-точков дефицит и обърна домакина Ню Орлиънс със 108:102. Брайънт вкара 13 точки по време на решаващата серия от 20:0 в последните 6:22 минути на мача. Дуайт Хауърд се отличи с 20 точки и 15 борби.

За домакините най-резултатен беше Ерик Гордън с 18 точки.