Шампионът Маями се наложи над домакина Минесота с 97:81 и записа рекордната в клубната си история 15-а поредна победа в Националната баскетболна асоциация.

Дуейн Уейд се отличи с 32 точки, 10 борби и 7 асистенции, а страдащият от травма на лявото коляно ЛеБрон Джеймс завърши с 20 точки и 10 борби за успеха.

Маями е лидер в Източната конференция, но все още изостава на 3 успеха зад водача в лигата Сан Антонио. Дерик Уилямс с 25 точки и 10 борби беше най-полезен за домакините, които обаче допуснаха шесто поредно поражение. Ню Йорк преодоля 22-точков дефицит и обърна домакина Кливлънд със 102:97.

Амар Студамайер беше най-добър за гостите с 22 точки, а Джей Ар Смит добави 18 точки, 7 борби и 7 асистенции за първата победа на Ню Йорк от 29 ноември 2006 година след десет поредни поражения в Кливлънд.

Домакините водеха с 52:20 малко преди средата на втората четвърт, но не успя да удържат преднината си. Центърът Марийс Спейгтс вкара 23 точки, а Кайри Ървинг добави 22 точки и 6 асистенции, но и това не беше достатъчно.

Аарън Афало наниза 5 от 26-е си точки в последните 38 секунди и донесе успеха на Орландо над домакина Ню Орлиънс със 105:102. Гостите преодоляха дефицит от 17 точки след почивката и стигнаха до успеха, въпреки че изоставаха с 88:97 само 3:15 минути преди края.

Монта Елис наниза 34 точки за драматичната победа на Милуоки над гостуващия Юта със 109:108 след продължение. Брендън Дженингс се отличи с 20 точки и 17 асистенции за четвъртия пореден успех на тима.

Дженингс изравни резултата с тройка 8.4 секунди преди края на редовното време за 99:99, а Елис вкара решаващия кош 14.7 секунди преди края на допълнителното време за 109:106. Дерик Фейвърс беше лидер на Юта с 23 точки и 15 борби, а Пол Милсап добави 22 точки и 14 борби.

Дейвид Лий завърши с 29 точки и 11 борби при успеха на Голдън Стейт над Торонто със 125:118. ЛаМаркъс Олдридж пък се отличи с 23 точки и 14 борби при победата на Портлънд над Шарлът със 122:105. като домакин.

Гостите допуснаха седмо поредно поражение и остават закотвени на последното място в лигата.