Защитаващият титлата си Маями отново поведе във финалната серия на Източната конференция на Националната баскетболна асоциация. След като донякъде изненадващо загубиха предишната среща от серията като домакини, сега "горещите" се наложиха със 114:96 в първия мач като гост на Индиана. Така тимът Флорида поведе с 2-1 победи в серията.

Леброн Джеймс реализира 22 точки, Дуейн Уейд добави 18 точки и 8 асистенции, а Юдонис Хазлем се отличи със 17 точки и 7 борби за успеха на шампионите, които спечелиха всяка едно от четирите части в мача. Гостите доминираха и се оттеглиха на почивка при 70:56, а в началото на последната четвърт авансът им дори достигна 21 точки при 99:78.

Дейвид Уест завърши с 21 точки и 10 борби, а Рой Хибърт добави 20 точки и 17 борби, но това се оказа недостатъчно за Индиана.