Пол Джордж реализира 27 точки при победата на Индиана над Ню Йорк Никс със 125:91 точки в мач от първенството на Националната баскетболна асоциация. Дейвид Уест добави 18 точки и 9 борби, а Ланс Стивънсън се отчете с 14 точки. За Индиана това бе най-убедителната победа през сезона, а за Ню Йорк Никс - най-тежкото поражение. За Никс Тайсън Чандлър завърши с 19 точки и 11 борби, а Кармело Антъни с 15 точки.

Лос Анджелис Лейкърс почете паметта на своя президент и собственик Джери Бъс с победа над Бостън със 113:99 точки. Бъс почина от рак на 80-годишна възраст преди два дни. Дуайт Хауърд завърши с 24 точки и 12 борби за победителите, Коби Брайънт добави 16 точки, Стив Неш и Ерик Кларк вкараха по 14 точки, а Мета Уърлд Пийс записа 12 точки. Пол Пиърс реализира 26 точки за Бостън, а Кортни Лий добави 20 точки.

Джеймс Хардън постигна рекордните за кариерата си 46 точки при победата на Хюстън над бившия му тим Оклахома Сити със 122:119 точки. Джереми Лин добави 29 точки. Седем минути преди края на мача "ракетите" изоставаха с 14 точки, но след серия 21:4 направиха обрат 1:46 минута преди сирената.

За Оклахома Табо Сефолоша бе най-резултатен с 28 точки. Ръсел Уестбрук също вкара 28 точки и добави 10 борби, а Кевин Дюрант записа втория в кариерата си "трипъл-дабъл" - 16 точки, 12 борби и 11 асистенции.

Леброн Джеймс реализира 24 точки и добави 11 асистенции и 6 борби за Маями при успеха срещу Атланта със 103:90 точки. Рей Алън и Шейн Батие отбелязаха общо 24 точки в последната четвърт и помогнаха на "горещите" да наваксат 10 точки изоставане за успеха. Дуейн Уейд добави 20 точки, Батие завърши със 17 точки, а Алън с с 15 точки. Ал Хорфърд бе най-полезен за Атланта с 27 точки. Джош Смит добави 10 точки, 9 борби и 9 асистенции.

Дерон Уилямс вкара 23 точки за победата на Бруклин с 97:94 точки над Милуоки Бъкс. Монта Елис не успя да изравни, след като направи три пропуска от наказателната линия 2.4 секунди преди сирената. Мемфис записа пети пореден успех в НБА, след като се наложи над Торонто с 88:82 точки. Зак Рандолф се отчете със 17 точки и 18 борби, а Майк Конли добави 17 точки. За Торонто Алън Андерсън записа 19 точки. Кайри Ървинг вкара 20 от своите 35 точки в четвъртата част при победата на Кливлънд над Ню Орлиънс със 105:100.

Далас спечели със 111:96 точки срещу Орландо, след като Шоун Марион и Елтън Бранд записаха всеки по 17 точки. Никола Пекович направи "дабъл-дабъл" - 27 точки и 18 борби, а Минесота се наложи над гостуващия Филаденфия с 94:87 точки.