Отлична трета част на Леброн Джеймс и на целия отбор осигуриха третата победа на Маями във финалната серия на Изток срещу Индиана. Горещите спечелиха с 90:79 и са само на един успех от директния мач за защита на титлата, след като водят с 3-2 в серията.

Леброн Джеймс вкара общо 30 точки в мача, а във въпросната трета част реализира 16. Така домакините от пасив от 6 точки направиха аванса в своя полза на 14. В третата част гостите от Севера водеха с 46:40, но в следващите 11 минути Маями оформи серия от 30:10 точки и обърна развоя на събитията.

Отделно за успеха Джеймс добави 8 борби и 6 асистенции, а Удонис Хаслем завърши с 16, но последните му 8 изстрела в мача бяха до един успешни. Марио Чалмърс добави 12, а Дуейн Уейд- 10. За гостите Пол Джордж завърши с 27 точки и 11 борби, Рой Хибърт с 22, а Дейвид Уест със 17.

"Леброн показа какво може. Неговото представяне в третата част беше просто невероятно- неуморен, игра страшно от кош до кош, бореше се, взимаше спорните топки, подхващаше атаки...как да го спреш!?", радваше се треньорът на победителите Ерик Спулстра.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), плейофи: