Лос Анджелис Клипърс победи Бостън със 106:77 и стана първият тим в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА) от четири години насам, който печели 15 поредни мача в редовния сезон. За последно това направиха Селтикс.

Мат Барнс изравни своето лично постижение за сезона с 21 точки за Лос Анджелис, докато Крис Пол записа цели 11 асистенции. С това Клипърс поведоха в общото класиране на НБА, след като постигнаха най-добър баланс в двете конференции при 23:6 победи.

Също в четвъртък вечер, Оклахома Сити спечели 11-а поредна победа, но се нуждаеше от продължение за крайното 111:105 срещу Далас. В основата на успеха беше Ръсъл Уестбруук, който беше най-важният играч на терена по време на допълнителната част. Той наниза шест поредни точки и обърна резултата срещу Далас, който водеше със 104:101 в средата на продължението, с което оформи своя актив в мача на 16 точки.

Най-резултатен обаче беше Кевин Дюран, завършил срещата с цели 40 точки. Дарън Колисън направи лично постижение за сезона с Далас при 32 отбелязани точки, докато звездата Дирк Новицки завърши с девет пункта във своя втори мач след продължително лечение на травма в коляното.