Лос Анжелис Клипърс се наложи над гостуващия Мемфис с 93:91 и поведе с 2:0 победи в серията от първия кръг на плейофите в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация.

Домакините взеха аванс от 83:71 в началото на четвъртата част, но със по-добра игра в последните минути Мемфис изравни 13,9 секунди преди сирената след забивка Марк Гасол за 91:91.

Само една десета от секундата преди края обаче Крис Пол вкара за Клипърс и донесе победата. Решаващият кош беше зачетен след внимателна проверка от съдиите на видеоповторението на удара. Пол завърши с 24 точки и 9 асистенции. Блей Грифин добави 21 точки и 8 борби.

Майк Конли беше най-полезен за гостите с рекордните в кариерата си в плейофен мач 28 точки. Той добави и 9 асистенции. Гасол завърши със 17 точки, а Тони Алън се отличи с 16 точки и 10 борби.

Чикаго надделя над домакина Бруклин с 90:82 и изравни серията от Източната конференция на 1:1 победи. Луол Денг беше най-полезен за успеха с 15 точки и 10 борби, Карлос Буузър допринесе с 13 точки и 12 борби, а Кърк Хинрич също вкара 13 точки.

За домакините с 21 точки се отличи брук Лопес, а 17 точки добави Джо Джонсън. След равностойно първо полувреме, Чикаго нанесе своя удар в третата част, която спечели с 22:11, а в началото на последната четвърт стигна и до най-големия си аванс в мача при 71:57. Малко повече от три минути преди края Бруклин намали до 78:82, но за повече нямаше сили.