Индиана спечели с 97:93 като гост на Маями във втори финален мач в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация и така изравни на 1:1 победи резултатът в серията.

Пейсърс поведе в резултата още в първия период, а на почивката имаше аванс от 53:47. В последната четвърт Хийт се върна в двубоя и дори имаше аванс от 88:84, шест минути преди финалната сирена. Индиана отново излезе напред 48 секунди преди края след две прецизни
изпълнения на фаул от страна на Джордж Хил. След последвалата неуспешна атака на домакините, Хил отново реализира два наказателни удара и реши крайния изход на срещата.

Рой Хибърт беше най-резултатен за победителите с 29 точки. Джордж Хил добави още 18, а съотборникът му Дейвид Уест вкара 13 точки. Леброн Джеймс реализира 36 точки, а Крис Бош и Дуейн Уейд добавиха съответно 17 и 14 точки в актива на Хийт.

Мач номер 3 от серията е в неделя в Индианаполис.