Лос Анджелис Лейкърс победи като гост Бруклин с 92:83 точки в мач от Националната баскетболна асоциация. "Езерняците" бяха без Дуайт Хауърд и Мета Уърлд Пийс, а четири минути преди края се контузи Пау Гасол.

Кобе Брайънт завърши с 21 точки и 8 борби, а за Лейкърс това е трета поредна и общо шеста победа в последните седем мача. Стив Неш добави 17 точки. Брук Лопес реализира 30 точки и спечели 11 борби за тима на Бруклин, който допусна четвъртата си загуба в последните шест мача. Дерон Уилямс добави 15 точки.

Пол Джордж пък вкара 29 точки за успеха на Индиана над Атланта със 114:103 точки. Това бе 15-ти пореден домакински успех за Пейсърс, а за Индиана - четвърта поредна победа и най-дългата успешна домакинска серия за последните 13 години.

Хюстън изравни рекорд в НБА и постави ново клубно постижение, след като играчите на тима вкараха 23 тройки при победата със 140:109 точки над Голдън Стейт. Джереми Лин се отличи с 28 точки, от които пет тройки. Освен това играчите на Хюстън изравниха рекорда в най-силното баскетболно първенство в света от 14 тройки през първото полувреме, а освен това записаха 35 асистенции и 46 успешни стрелби от игра.