Финикс Сънс победи ЛА Лейкърс със 119:110 и се класира за полуфиналите в Западната конференция на НБА с 4:1 победи в серията. В следващия кръг на плейофите „слънцата” ще се изправят срещу Сан Антонио Спърс, като ще имат домакинско предимство.

Финикс поведе още от самото начало. След първата част преднината на тима беше 9 точки – 32:23. До полувремето благодарение на Шон Мериън и Амар Студамайър Сънс вече водеше с 12 точки – 64:52. След почивката „езерняците” се опитаха да се върнат в мача и докараха преднината на своя съперник до 6 точки. Въпреки това Финикс показа воля и се поздрави с победата. Трима играчи на „слънцата” завършиха с „дабъл-дабъл”. Амар Студамайър се отличи с 27 точки и 16 борби. Шон Мериън добави 26 точки и 10 борби, а гардът Стив Неш вкара 17 точки и направи 10 асистенции. За Лейкърс Коби Брайънт вкара 34 точки, а Ламар Одъм добави 33.