Стив Неш наниза 26 точки и направи 14 асистенции, а Амари Студамайър добави 15 точки и овладя 16 борби за успеха на Финикс Сънс на Лос Анджелис Лейкърс с 93:85. Успехът е общо 60-и  за "Слънцата" от началото на сезона.

"Защитата ни беше перфектна, а относно Раджа Бел не знам кой играе по-добре от него в отбрана", заяви след срещата старши треньорът на Финикс Майк Д`Антъни.

Загубата е общо шеста в последните 7 мача за Лейкърс и така съставът на Фил Джексън е само с победа на седмото място в Западната конференция пред Голдън Стейт Уориърс и Лос Анджелис Клипърс.

Лидерът на Лос Анджелис Лейкърс Коби Брайънт наниза 17 точки, като беше само 7/26 от средно разстояние.

"Не играхме добре в завършващата фаза. Коби не игра на обичайното равнище, Не беше толкова енергичен. Ламар Одъм също нямаше ден", каза след двубоя Фил Джексън.

""Лейкърс губеше само с 3 точки за 79:82, 3:41 минути преди края. Неш и Студамайър обаче реализираха 4 безответни точки за 86:79.

Калифорнийците намалиха дефицита на 5 точки, 1:58 минути преди края след кош на Одъм, но впоследствие до края на двубоя Сънс вкара 5 срещу само 3 точки за гостите и така грабна победата.

"Мисля, че играхме като за последно през цялата година. Когато се изправяме срещу сериозно предизвикателство и са ни изправили до стената, се хвърляме здраво и играем добре. Сега вече нямаме особен избор", заяви Брайънт.

Същевременно Джейсън Кид постигна 87-ия си трипъл-дабъл в кариерата и беше с основен принос за успеха на Ню Джърси над Ню Йорк със 100:86. Тази загуба окончателно елиминира Бричовете от битката за място в плейофите. Ню Джърси пък си осигури участие във фазата на елиминациите, след като Индиана загуби като гост на Маями и този резултат се оказа решаващ.

Кид вкара 13 точки, спечели 14 борби и направи 11 асистенции, като този трипъл-дабъл е 12-и за него за този сезон. Винс Картър вкара 25 точки, а Ричард Джеферсън 24.

""Индиана и Орландо ще спорят за последното място сред осемте във втората фаза на Изток, въпреки че Меджик има малко предимство. Индиана отстъпи с 96:100 от шампиона Маями, като суперзвездата на "Горещите" Дуейн Уейд вкара 14 от всичките си 23 точки в последнта четвърт, а Шакил  О`Нийл вкара 21 точки за успеха, Дани Грейнджър беше най-резултатен за "Пешеходците" с 24 точки.

Сан Антонио Спърс постигна 6 поредна победа, след като се наложи със 110:91 над Минесота, а Ману Джинобили вкара 23 точки за тима. С 58 победи и 21 загуби "Шпорите" са на 2-о място в Югозападната дивизия.  44 от точките на тима от Сан Антонио вкараха резервите на тима. С 18 точки се отличи Мат Бонър.

Юта прекъсна серията си от пет поредни поражения по впечатляващ начин, след като спечели като гост на Далас Маверикс със 104:89. Карлос Буузър завърши за гостите с 32 точки и 15 асистенции,  а победата за отбора му беше първа от декември 2002-а година насам над този съперник.