Съставът на Далас Маверикс е новият шампион в редовния сезон на НБА, след като късно снощи се наложи над Лос Анджелис Клипърс с 96:86. Така пет мача преди края Маверикс спечели титлата с постижение от 64 победи и 13 загуби.

Дирк Новицки и Джери Стакхаус бяха с основен принос за успеха на домакините. Германският национал наниза 12 поредни от своите 26 точки в третата четвърт, докато Стакхаус реализира 18, след като се включи много силно "от пейката". Старши треньорът Ейвъри Джонсън вече заяви, че ще даде почивка и на двамата и те няма да пътуват с тима за Минеаполис за предстоящото гостуване на местния Тимбъруулвс.

"Казах им, че ако ги видя в самолета, ще ги глобя", отсече малкият генерал. "Не започнахме сезона с цел да завършим първи, по-скоро искахме да приключим шампионата победоносно. Ако продължим да бъдем съсредоточени върху всеки детайл, не си спестяваме нищо и не се държим надменно наистина имаме възможност да направим нещо голямо. Все пак имаме да преодолеем още едно ниво".

""/Девин Харис отбеляза 14 точки, а Дивиън Джордж добави 11 за Далас. Неприятната новина за Маверикс е контузията на центъра Ерик Демпиър, който напусна терена в началото на срещата с болки в рамото на дясната ръка. Треньорът Евйвъри Джонсън заяви, че днес Демпиър ще премине ядрено-магнитен резонанс, но все пак разчита, че играчът ще бъде на линия за предстоящия мач на Минесота.

За Клипърс не взеха участие Сам Касел и Тим Томас. В тяхно отсъствие Кори Магети наниза 24 точки, Елтън Бренд се отличи с 20, докато Джейсън Харт завърши с 14 и 8 асистенции при поражението на "Ножиците".

Далас спечели серията си в редовния сезон срещу Клипърс с общо 2 победи и 1 загуба. Победата на калифорнийците датира от 8 ноември миналата година когато Далас започна сезона с 4 поредни загуби.