Атланта записа два негативни клубни рекорда при загубата с 58:97 като гост на Чикаго в мача от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация.

Гостите вкараха безпрецедентните в историята си само 20 точки през първото полувреме, като във втората четвърт реализираха само 5 точки, което също е черен клубен рекорд. Резервата Майк Скот вкара 10 точки при неприятната загуба, а нито един от титулярите не успя да достигне до двуцифрен актив.

Карлос Буузър беше лидер на Чикаго с 20 точки и 13 борби, а Луол Денг добави 18 точки. Атланта допусна пета поредна загуба като гост и общо седма в последните си осем мача в лигата.

Юта надделя над гостуващия шампион Маями със 104:97. Ал Джеферсън се отличи с 23 точки и 11 борби, а резервата Гордън Хейуорд добави 22 точки за успеха. Леброн Джеймс наниза 32 точки за Маями, но гостите допуснаха шесто поражение в последните си десет срещи.

Най-слабият отбор в лигата Вашингтон постигна трета последователна победа след 120:91 срещу гостуващия Орландо. Емека Окафор се отличи с 19 точки и 11 борби, а още петима играчи на домакините завършиха с двуцифрен точков актив. Столичани вече имат 7 победи в 35 мача от началото на сезона, но остават на дъното. Джамийр Нелсън завърши с 19 точки и 12 борби за гостите.

Раджон Рондо записа трети "трипъл-дабъл" за сезона при успеха на Бостън над Шарлът със 100:89. Рондо се отличи с 17 точки, 12 асистенции и 10 борби. Лидерът в лигата Оклахома Сити се наложи над Финикс със 102:90. Кевин Дюрант реализира 41 точки, а отборът му стана първият с 30 победи в НБА през сезона.