Чикаго Булс победи Минесота с 87:80 и прекъсна победната серия на Тимбърулвс. Гостите записаха три поредни успеха - над Бруклин, Орландо и Индиана, но не успяха да се противопоставят на "биковете".

Резервата Нейт Робинсън изведе "биковете" до победата, след като за 31 минути вкара 18 точки. Робинсън влезе на игрището, след като титулярният гард Кърк Хинрих напусна контузен.

Йоаким Ноа добави 17 точки и 7 борби, а Луол Денг се отличи с 16 точки и 7 борби за четвъртата победа на Чикаго за сезона.

Това бе шести пореден успех за тима от Ветровития град срещу Минесота.

Вашингтон продължава без победа от началото на сезона, след като регистрира пета поредна загуба - този път от Индиана с 85:89.

Сан Антонио остава начело в Югозападната дивизия след победа над Портланд със 112:109. Ману Джинобили вкара два решителни наказателни удара в последните секунди за успеха на Спърс. 40,5 секунди преди края резултатът бе равен 109:109, след като играчите на Портланд реализираха четири поредни тройки, но това не стигна за победата.

Николас Батъм вкара рекордните в кариерата си 33 точки за Портланд. Гари Нийл се отличи с 27 точки за Сан Антонио, а Тим Дънкан добави 22 точки и 9 борби.

Пол Пиърс изведе Бостън до победата над Милуоки с 96:92. Пиърс вкара няколко решителни коша в края на мача и завърши с 25 точки. Рахон Рондо завърши с 10 точки и 10 асистенции за Селтикс.

Монта Елис бе най-резултатен за Милуоки с 32 точки.