Чикаго спечели по изключително драматичен начин срещу Бруклин - със 142:134 точки след три продължения четвъртия мач от първия кръг в плейофите в Източната конференция на НБА.

"Биковете" водят в серията с 3:1 победи. Играе се до четири успеха от седем мача. 3:45 минути преди края на четвъртата част Чикаго изоставаше с 14 точки 95:109, но успя да стигне до продължение.

Две секунди преди неговия край Нейт Робинсън изведе тима напред, но Джо Джонсън успя да отбележи, за да прати среща във втори допълнителни 5 минути.

И там обаче двата отбора не успяха да се победят, а две
минути преди края на третото продължение Чикаго поведе с 5 точки и удържа успеха. Нейт Робинсън завърши с 34 точки за победителите. За Бруклин с 32 точки се отличи Дерън Уилямс.

Атланта намали изоставането си от Индиана на 1:2 победи в серията, след като спечели у дома с 90:69 точки.

На Запад Оклахома Сити победи Хюстън като гост със 104:101 точки. Така тимът поведе с 3:0 в серията и е на победа от класиране за следващия кръг. Дюрант завърши с 41 точки и 14 борби за победителите.

Марк Гасол и Зак Рандолф отбелязаха по 24 точки, а Мемфис спечели срещу Лос Анджелис Клипърс у дома със 104:83 точки и изравни серията на 2:2 победи.