Минесота разгроми домакина Лос Анджелис Лейкърс със 113:90 и постигна първа победа над съперника в Националната баскетболна асоциация от 6 март 2007 година.

Кевин Мартин беше най-резултатен за успеха с 27 точки, а Кевин Лав вкара 18 от 25-е си точки в първата част, в която баскетболистите на Минесота реализираха рекордните в клубната история за една четвърт 47 точки. Рики Рубио записа "трипъл-дабъл" с 12 точки, 14 асистенции и 10 борби за гостите, които прекъснаха серия от 22 поредни загуби от Лейкърс. Това беше и първи успех на Минесота над съперника като гост от 2 декември 2005 година.

Стийв Блейк беше най-резултатен за Лос Анджелис с 19 точки, но домакините продължиха лошия си старт на сезона, като вече имат пет поражения в седем срещи.