Майк Рокенфелер от отбора на Audi Sport Team Phoenix спечели второто състезание за сезона от германския шампионат за туристически автомобили на пистата "Брандс Хеч" във Великобритания. Германецът, който завърши на осмо място в първия старт на "Хокенхайм", сега триумфира като победител и оглави генералното класиране при пилотите.

Рокенфелер завърши с общо време 1:11:28.719 часа и остави зад себе си шампиона Бруно Спенглър (Канада) от BMW Team Schnitzer, изостанал 7.641 секунди и другия канадец Роберт Викенс STIHL Mercedes AMG на 24.368.

Рокенфелер стартира от втора позиция, но бързо оглави класирането.

В десетката, която дава точки, завършиха Марко Витман (Германия, BMW Team MTEK), Джоуи Хенд (САЩ, BMW Team RBM), победителят от миналата година на тази писта Гари Пафет (Великобритания, EURONICS Mercedes AMG), Матиас Екстрьом (Швеция, Audi Sport Team Abt Sportsline), Кристиан Вийторис (Германия, Mercedes AMG DTM-Team), Тимо Шайдер (Германия, Audi Sport Team Abt) и Паскал Верлайн (Германия, Mercedes AMG).

Победителят от първото състезание за сезона – бразилецът Аугусто Фарфус от BMW Team RBM, отпадна.

В класирането при пилотите поведе Майк Рокенфелер с 29 точки, следван от Бруно Спенглър с 28 и Аугусто Фарфус с 25.

BMW-Team-Schnitzer е начело при отборите с 46 точки, пред BMW-Team-RBM с 41 и STIHL / AMG Mercedes с 34. Общо по марки води БМВ със 101 точки, отборите на Мерцедес събират общо 56 точки, а на Ауди 45.