Германецът Кристиан Фиеторис (Mercedes AMG DTM-Team) ще стартира от първа позиция в 4-то състезание от пистовия шампионат за туристически автомобили ДТМ.

След него остана англичанинът Гари Пафет (Mercedes AMG DTM-Team), а трети се нареди Джейми Грийн (Audi Sport Team Abt Sportsline).

Кристиан Фиеторис, Гари Пафет, Джейми Грийн снимка:DTM

72 хиляди зрители наблюдаваха квалификацията за място на пистата Лаузитцринг. Фиеторис даде най-добро време от 1:17.715, Пафет финишира с 1:17.940, а Грийн спря хронометрите на 1:18.028.

Водачът в генералното класиране Бруно Шпенглер, който спечели надпреварата миналата година финишира с 5-то време. Майк Рокенфелер втори в подреждането се нареди на 6-та позиция.

Кристиан Фиеторис снимка:DTM

Голяма част от Източна Германия се бори с наводненията, причинени от проливните дъждове в последните дни. ДТМ дари 100 хиляди евро за всеки един засегнат район, където се провеждат и състезания от шампионата. На жителите на района пък бяха раздадени и безплатни билети за предстоящото състезание.

Самата писта се намира между Берлин, Дрезден и Котбус е с дължина 3,478 км, а пилотите я определят като една от най- интересните през целия сезон. Тя дава възможност за много изпреварвания и това я прави атрактивна за зритерите. Любопитното е, че движението се осъществява обратно на часовниковата стрелка и много трудно се определят правилните линии, както и местата за спиране. На стартфиналната права може да се достигне скорост от цели 270 км в час.

Мигел Молина снимка:DTM

На пистата зрителите видяха отново Мигел Молина, чийто автомобил "Аudi" е брандиран с емблемите на 4--те футболни отбора - Байерн, Манчестър Сити, Милан и Сао Пауло, които ще вземат участие в в предстоящия турнир "Ауди Къп" в Мюнхен на 31 юли и 1 август.

bTV Action ще предава пряко състезанието на 16 юни от 14:15 часа.