Ангел Караньотов с КТМ и Росен Тончев също с КТМ спечелиха Гран при на Кюстендил, трети кръг от националния шампионат по супермото. За Караньотов това е втора победа на българска земя в клас
S1 този сезон, като след него отново остана двукратният носител на европейската купа Александър Георгиев с КТМ. Трета позиция зае Тодор Тотев.

В отворения клас Росен Тончев триумфира над Калин Кулев и Александър Ленев и малко го дели от шампионската титла за 2009 година. В клас "Джуниър" първото място при 85-кубиковите зае Майкъл Иванов с КТМ, а в надпреварата при 65-кубиковите мотоциклети победата извоюва Харли Горов с Кавазаки.

Победител в новия клас ATV стана Николен Кушев с Ямаха, а при скутерите, до и над 100 кубика, най-добре се представиха Ивайло Иванов и Алберт Ивайлов.