Хорхе Лоренсо с Ямаха спечели старта от световния шампионат по мотоциклетизъм в клас Moto GP за Голямата награда на Италия на пистата "Муджело".

Миналогодишният шампион триумфира в Гран При на Италия за трета поредна година. Той измина 23-те обиколки за 41:39,733 минути.

Втори се нареди лидерът в класирането при пилотите Дани Педроса (Испания) с Хонда на 5,400 секунди. Трети е Кал Кръчлоу (Великобритания) с Ямаха на 6.412 секунди.

Седемкратният шампион Валентино Роси с Ямаха катастрофира в първата обиколка и отпадна от състезанието.

Педроса е начело в класирането при пилотите след 5 от общо 18 старта за сезона със 103 точки. Лоренсо е втори с 91 точки, а трети е Марк Маркес (Испания) с Хонда със 77 точки.

Маркес също претърпя инцидент и не успя да стане първият пилот с подиуми във всичките пет старта от началото на сезона в MotoGP.