Следващият проект на тайванския режисьор Анг Лий, носител на "Оскар" за "Животът на Пи", ще бъде в 3D формат.

Лентата ще бъде посветена на света на бокса през 60-те и 70-те години на ХХ век и ще включва прочутия двубой между Мохамед Али и Джо Фрейзър от 1 октомври 1975г. Сблъсъкът влезе в историята на бокса като "Трилърът в Манила".

Сценарият на филма ще бъде написан от Питър Морган, който е работил по филмите "Фрост срещу Никсън", "Кралицата" и др. Продукцията ще бъде заснета от "Юнивърсъл пикчърс".

За пръв път за пресъздаването на боксови двубои ще бъде използвана технологията 3D. Името на филма за момента не се съобщава.
 

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google