Русия оглави крайното класиране по медали на завършилото Световно първенство по лека атлетика в Москва. Представителите на домакините завоюваха 7 златни, 4 сребърни и 6 бронзови отличия.

Състезателите от САЩ спечелиха най-много медали - общо 25, но само 6 от тях бяха златни, с което те останаха на второ място. На трета позиция се наредиха атлетите от Ямайка - също 6 златни медала.

Общо 38 страни стигнаха до отличия. България участва с девет състезатели, но остана без медал, като най-доброто класиране постигна Георги Иванов, който завърши осми в тласкането на гюле. Ивет Лалова пък записа две девети места в спринтовете на 100 и 200 метра.

Следващото световно първенство по лека атлетика ще се състои в китайската столица Пекин през 2015 година.