Юсейн Болт прибави поредното си голямо отличие в кариерата си. Той триумфира в спринта на 200 метра на световното първенство по лека атлетика в Москва и за пореден път остави без съмнение, че няма по-бърз атлети от него, след като бе победител и спринта на 100 метра в руската столица. Освен всичко останало ямаецът печели трета поредна световна титла на 200 метра и така тя ще остане в негово притежание от 2009 г. до 2015-а.

Болт спечели финала с време 19.66 секунди, като в края на състезанието видимо спря и намали оборотите. Триумфът на Ямайка бе пълен и сребърния медал отиде при Уорън Уиър, който изравни личния си рекорд от 19.79 секунди. С невероятен спринт на финалната права Къртис Митчъл (САЩ) проби ямайското трио и стигна до бронзовия медал с 20.04 секунди, а Найкъл Ашмийд (Ямайка) остана четвърти само със стотна по-слабо време.

19-годишният британец Адам Джемили беше най-бързият европеец с 20.08 секунди, което се оказа достатъчно за петото място.

Анасо Джободвана (Южна Африка), Чуранди Мартина (Холандия) и Яйсума Сайду Ндуре (Норвегия) допълниха финаланата осмица.