Ивет Лалова даде най-добро време в сериите в спринта на 100 метра за жени Световното първенство по лека атлетика в Дегу (Република Корея).
Най-добрата българска атлетка и Блесинг Окагбаре (Нигерия) финишираха за 11.10 секунди. Така Лалова, която този сезон има 10.96 секунди, се класира за финалите.
Другата българка Инна Ефтимова не успя да премине сериите, след като финишира четвърта в пета серия с 11.36 секунди.С това постижение Ефтимова раздели 23-то място от общо 55 състезателки. Полуфиналите на 100 метра за жени са утре.
Българката Радослава Мавродиева записа последен резултат в квалификацията на гюлле за жени на световното първенство по лека атлетика в Дегу (Република Корея). Мавродиева направи само един успешен опит на 15.76 метра и отпадна от надпреварата.

