Милан победи Аталанта с 3:0 и се изкачи на 10-а позиция във временното класиране на Серия "А". Това бе първи успех за "росонерите" в последните им пет мача от първенството и едва пети от началото на сезона.

Рикардо Кака откри резултата в 35-ата минута със своя гол номер 100 с "червено-черната" фланелка, а в 65-ата удвои преднината на тима си с удар отблизо.

В 67-ата минута пък юношата на Милан Брайън Кристанте оформи крайното 3:0 с хубав диагонален удар от 30-ина метра.

Гостите от Бергамо можеха да си тръгнат с нещо повече от "Сан Сиро", но първо техен гол бе отменен заради нарушение в атака на Бонавентура срещу Мексес, а на няколко пъти защитата и вратарят Абиати спасиха мрежата на домакините от попадение.

Двубоят бе изгледан на живо и от новото попълнение на Милан Кейсуке Хонда, който се очаква да дебютира за "росонерите" съвсем скоро.

Мачовете от Серия "А" може да гледате пряко в ефира на bTV Media Group, а програмата може да намерите тук.