Фортуна (Дюселдорф) и Майнц'05 завършиха 1:1 в последната среща от кръга, като след това равенство новаците от Дюселдорф се изкачиха на 12-о място с 28 точки, колкото имат Нюрнберг и Вердер (Бремен).

Те водят със 7 точки пред първия в опасната зона - Аугсбург.

Майнц остана на 8-о място, регистрирайки четвърто равенство в последните си 5 мача. Така Майнц има 34 точки, с 2 по-малко от Шалке, който се нарежда за последната европейска квота.

В 6-ата минута домакините излязоха напред в резултата благодарение на автогола на датския защитник Бо Свенсон, който прати топката в собствената си врата след изпълнение на корнер.

Пет минути преди почивката хърватинът Иван Класнич изравни за гостите от Майнц заради грешка на вратаря Фабиен Гийфер. Той не успя да улови както трябва топката след центриране на Марко Калигури и с глава насочи топката в мрежата.

След почивката домакините повече натискаха и се стремяха да вземат трите точки, но този път вратарят Кристиан Веткло показа класа и спаси удари на Белингхаузен и Дани Шахин.