Фортуна (Дюселдорф) бе на път да хвърли бомбата в 25-ия кръг на Бундеслигата. Тимът на Норбет Майер за малко не измъкна точка при гостуването си на лидера Байерн в Мюнхен. Баварците все пак продължиха победната си серия след успех с 3:2, като победното попадение падна четири минути преди края на редовното време.

Гостите изненадващо първи стигнаха до гол с първата си по-сериозна атака. Точен в 16-ата минута бе Матиас Боли.
Постепенно Байерн взе нещата в свои ръце и създаде няколко опасни положения, в които обаче Марио Манджукич не успя да стреля точно. Все пак в края на първата част Томас Мюлер възстанови равенството.

След почивката баварците продължиха да диктуват събитията на терена, но противно на логиката получиха нов гол във вратата си. В 71-ата минута Андреас Ламбертц, който подаде за първото попадение, записа името си сред голмайсторите.

Дори с масрикан играч, Фортуна не успя да си тръгне с нещо от Мюнхен.

Само три минути по-късно Франк Рибери даде начало на обрата, който бе завършен от Джером Боатенг в 86-ата. Между двете попадения Марио Гомес уцели горната греда на вратата на Фортуна. Капитанът на домакините Филип Лам пък се отличи с две асистенции.

Така Байерн води в класирането с 66 точки, пред Борусия (Дортмунд) с 46 и Байер (Леверкузен) с 45. Фортуна пък е на 14-ата позиция с 28 точки.