Себастиан Фетел с Ред Бул спечели нощното Гран при на Сингапур и се приближи до защита на световната титла, която спечели през 2010.

Германецът записа време 1:59:06.757 часа, се нуждае само от една точка в последните пет старта от сезона за да триумфира за втори пореден път във Формула 1.

Дженсън Бътън с Макларън, който днес завърши втори, стана и втори в подреждането при пилотите. Марк Уебър с Ред Бул даде трето време. Фернандо Алонсо, който допреди този старт бе на втора позиция в генералното класиране, остана четвърти.

Фетел остана без конкуренция през цялото състезание и изгради комфортна преднина срещу останалите още в началото. Те обаче имаха проблеми в сгъстената колона на трасето, което не позволяваше много изпреварвания предвид малкото разстояние между двете предпазни огради и 23-те завоя.

Хамилтън загуби шансове за класиране на подиум още в началото, след като в 12-та обиколка допря болида си до този на Фелипе Маса от Ферари. Британецът влезе в бокса за смяна на предно крило след инцидента, а бразилецът се прибра за нова задна гума. Въпреки полученото наказание, Хамилтън все пак се справи с повечето си конкуренти и завърши пети.

Единственото влизане на автомобила по сигурността пък беше причинено от 7-кратния световен шампион Михаел Шумахер с Мерцедес, който предизвика зрелищна катастрофа в 30-та обиколка с пилота на Заубер - Серхио Перес.

Така пет кръга преди края на шампионата Фетел е лидер с 309 точки, следван от Бътън със 185, Алонсо със 184 и Уебър със 182.

При конструкторите Ред Бул е с 491 точки, пред Макларън с 353 и Ферари с 268.