Пилотът на Тойота Ралф Шумахер подкрепи идеята за въвеждане на нощни състезания във Формула 1. Както е известно, има голяма вероятност през 2008 година, кръговете провеждащи се в Азия да са на осветление. По-рано тази седмица бе обявено, че е възможно следващият старт за Гран при на Малайзия да се проведе при по-мрачни условия и това би било сериозно изпитане за пилотите. Подобно нещо се случи миналата година в Истанбул, когато в кръг от Световния Пистов Шампионат за Туристически Автомобили (WTCC), поради силен дъжд пилотите стартираха със закъснение и се състезаваха с включени фарове.

Ралф се присъединява към своите конкуренти Марк Уебър и Кими Райконен, че едно евентуално състезание проведено под светлините на прожектори ще доведе до по-добър рейтинг на Формула 1.

"Такива надпревари се провеждат и в други шампионати. Ако се проучи въпросът детайлно, не виждам защо да не се провеждат състезания на този принцип и във Формула 1", коментира Шумахер.

Повече информация за Формула 1 можете да прочетете на сайта www.formula1.bg  

""/

ТРАЯН САРАФОВ