Пилотът на Макларън-Мерцедес Люис Хамилтън, който обяви, че напуска Англия и занапред ще живее в Швейцария, предизвика смесени чувства в родината си. 22-годишният най-успешен новак в историята на Формула 1 обясни решението си с по-спокойния живот в алпийската страна и липсата на натиск от страна на пресата и феновете. В Швейцария, заради благоприятните данъци за чужденци, работещи извън държавата, в момента живеят и колегите на Хамилтън Фернандо Алонсо, Кими Райконен, Ник Хайдфелд и бившият седемкратен шампион Михаел Шумахер.

Британската преса излезе с иронични заглавия днес, ден след като в родния град на англичанина кръстиха улица на негово име.

""

The Times: Швейцария позволи на новака да си спести високите данъци

The Daily Telegraph: Хамилтън избегна британските данъци

The Guardian: Довиждане Люис, приятен път към швейцарските данъци

The Daily Express: Хамилтън доказа, че може да взима завои, но сега звездата на Формула 1 показа, че обратните завои са му специалитет

Повече информация за Формула 1 можете да прочетете на сайта www.formula1.bg

""