Доминацията на Мерцедес продължава и пилотите на германския тим постигнаха трета победа в третия старт за сезона във Формула 1. Както и в предишното състезание в Малайзия, сега в Байхрен, победител отново е Люис Хамилтън.

Успехът отново е двоен за Мерцедес и втори на пистата "Сахир" остана съотборникът на британеца Нико Розберг.

Розберг тръгна първи на стартовата решетка, но Хамилтън го измести още в началото и не отстъпи лидерството си до самия край на надпреварата, завършвайки с време от 1:39:42.743 часа беше с 1.085 секунди по-добро от това на германеца.

Последното място на почетната стълбичка остана за Серхио Перес от Форс Индия, изпреварил с по-малко от половин секунда състезателя на Ред Бул - Даниел Рикардо.

След като беше отнесен в първия завой, Розберг направи няколко опита за изпреварвания, но дори и забавянето на темпото при четирите появявания на автомобила по сигурността не попречиха на Хамилтън. В крайна сметка от Мерцедес решиха да успокоят своите пилоти далеч преди края на състезанието, включвайки техническия директор Пади Лоуи по отборното радио.

"Остават 10 обиколки до края. Нека приберем и двата автомобила цели", каза Лоуи, след което Розберг и Хамилтън просто довършиха двойната победа.

Розберг, който спечели първото състезание за сезона в Австралия, където Хамилтън отпадна, запази челното място в генералното класиране с актив от 61 точки. Британецът изостава с 11 на втора позиция, а Нико Хюлкенберг от Форс Индия е трети с актив от едва 26 точки.

Световният шампион Себастиан Фетел завърши шести, но все пак отбеляза прогрес спрямо десетото място на стартовата решетка. Германецът дори получи отборна заповед от Ред Бул да пропусне Даниел Рикардо рано в състезанието. Ферари страдаше с Фернандо Алонсо и Кими Райконен на опашката в челната десетка, докато болидите на Макларън отпаднаха след грешки на Кевин Магнусен и Дженсън Бътън.

Победата за Люис Хамилтън бе под номер 24, с което той се изравни с легендата и петкратен шампион Хуан Мануел Фанджо на 10-ото място сред пилотите с най-много успехи във Формула 1.