Световният шампион във Формула 1 – Люис Хамилтън спечели Гран при на Унгария. Пилотът на Макларън-Мерцедес триумфира на пистата "Хунгароринг".

Втори, на над 15 секунди зад Хамилтън, остана Кими Райконен с Ферари, а на трета позиция се класира пилотът на Ред Бул Марк Уебър.

Лидерът във временното класиране на шампионата – Дженсън Бътън  с Браун GP остана на едва 7-мо място. Фернандо Алонсо, който стартира от първа позиция, отпадна от надпреварата. Болидът на спанеца започна да се разпада, 56 обиколки преди финала.

Предната дясна гума на колата на испанеца отлетя, като по чудо не удари никого, тъй като пилотът се бе откъснал достатъчно напред. Гумата бе сменена, след като Алонсо влезе в бокса само с три останали. След завръщането си на пистата той изоставаше сериозно, като бе сред последните 10 в класирането, а малко по-късно се отказа от състезанието.

Себастиан Фетел отпадна от състезанието, 37 обиколки преди края на надпреварата. Малко преди да се откаже Фетел съобщи за счупване на важна част от своя болид, като според тима му той е предпочел да се откаже от надпреварата, за да не застрашава останалите пилоти, отправяйки се към бокса.