Олимпик (Лион) пропусна да се изкачи на първата позиция във Франция, след като загуби с 0:3 от Тулуза в мач от 14-ия кръг на Лига 1. Два от трите гола за победителите вкара нападателят Висан Бен Йедер. Героят на мача асистира и за третото попадение, което бе дело на Етиен Капу.

Победата доближи Тулуза на четири точки от върха. Амбициозният тим вече е осми с 22 пункта. Лион пък остава трети с 25.

Всички голове в мача паднаха през втората част. Бен Йедер откри с глава от малък ъгъл в 50-ата минута, а три минути преди края на редовното време покачи на 2:0, след като се озова сам срещу вратаря. В последните секунди на срещата отново той остана лице в лице с Реми Веркутр, стреля, но топката бе избита, но попадна в Етиен Капу, който довкара за крайното 3:0.

Отборът на Тулуза постигна повече от убедителна победа с 3:0 над Лион в мач от 14-ия кръг на Лига 1. В герой за "виолетовите" се превърна нападателят Висам Бен Йедер, който отбеляза два гола и подаде за третия към Етиeн Капу.

Малко по-рано през деня Монпелие победи друг от претендентите за челните места Бордо с 1:0 и се изкачи на 12-а позиция. Единственото попадение в мача бе дело на Реми Кабела, който бе точен в 69-ата минута.

В късния мач от Лига 1 Олимпик (Марсилия) победи Лил с 1:0 и се изравни по точки с лидера ПСЖ, но е с мач по-малко.