Аржентина победи Италия с 2:1 насред "Олимпико" в приятелска среща, която бе в чест на папа Франциск. Както предварително бе известно главата на римокатолическата църква нямаше, но въпреки това тя започна със символично засаждане на маслиновата клонка, която бе подарена на папата от италианския отбор при аудиенцията на двата тима във вторник.

Сънародниците на Франциск излязоха в малко необичаен състав, като големият отсъстващ естествено бе Лионел Меси. Въпреки това южноамериканците започнаха по-добре срещата и в 21-ата минута Гонсало Игуаин откри резултата. Новото попълнение на Наполи се отчете и с асистенция и след негов пас в 49-ата минута Евер Банега с удар от границата на наказателното поле удвои.

Банега бележи втория гол за Аржентина.

Домакините все пак стигнаха до гол и в 75-ата мин. Лоренцо Инсиние оформи крайното 1:2.

Италия е следващият съперник на България в световните квалификации, като посреща националите ни в изключително важен мач на 6 септември в Палермо.

Стартовите състави:

Италия: Джанлуиджи Буфон, Джорджо Киелини, Лука Антонели, Даниеле Де Роси, Андреа Пирло, Кристиан Маджо, Клаудио Маркизио, Антонио Кандрева, Емануеле Джакерини, Марко Верати, Пабло Освалдо

Аржентина: Мариано Андухар, Пабло Сабалета, Езекиел Гарай, Уго Кампаняро, Федерико Фернандес, Хавиер Масчерано, Макси Родригес, Лукас Билия, Анхел ди Мария, Рориго Паласио, Гонсало Игуаин