Фулъм се запъти към изпадащите отбори от Премиър лийг. "Котиджърс" допуснаха пета поредна загуба в шампионата, отстъпвайки на Уест Хем с 0:3 като гости.

Този резултат още повече усложни положението на мениджъра на Фулъм Мартин Йол. Неговият любимец Димитър Бербатов, който има един гол от началото на кампанията, не взе участие в двубоя поради неразположение.

Иначе головете за "чуковете", които са сред основните конкуренти на Фулъм в борбата за оставане в английския елит, бяха реализирани от Мохамед Диаме в 47-ата и Джо Коул в 83-ата и 89-ата минути.

Така тимът на Бербатов и компания запази 18-ата си позиция с 10 точки. Зад него са единствено Съндърланд и Кристал Палас. Уест Хем пък се изкачи до 15-то място.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Лидерът Арсенал пък записа втори пореден успех за седмицата. Момчетата на Арсен Венгер, които победиха Олимпик Марсилия в Шампионската лига преди няколко дни, се наложиха над Кардиф като гости с 3:0.

Натискът на "топчиите" започна още в самото начало на мача, като във втората минута Джак Уилшър уцели горната греда. В 29-ата Арън Рамзи откри, а в 86-ата Матийо Фламини удвои. Крайното 3:0 оформи Рамзи малко след това.

Така Арсенал води със седем точки пред Ливърпул, Челси и Евертън. Първите два тима обаче са с мач по-малко. "Мърсисайдци" гостуват в неделя от 16:05 часа на Хъл Сити, а "сините" са домакини на Саутхемптън от 18:10 отново утре.

Александър Тонев пък влезе като резерва при нулевото равенство на Астън Вила срещу Съндърланд. Националът се появи на терена през 71-ата минута на мястото на Ел Ахмади. С точката бирмингамският отбор се изкачи до 10-то място, като има 16 точки в актива си.