Димитър Бербатов завърши по чудесен начин сезона в Премиър лийг. Нападателят вкара гол в последния 38-и кръг от Висшата лига, Фулъм завърши шампионата с победа с 3:0 при гостуването си на Суонзи.

Бербатов очаквано бе титуляр за лондонския тим и вкара второто попадение в 77-ата минута. Преди него се разписа Александер Качаниклич в 22-ата минута, а в добавеното време Урби Емануелсон оформи крайното 3:0. Другият българин в състава на Фулъм – Станислав Манолев, не бе в групата за гостуването в Уелс.

Така Фулъм завърши с 43 точки на 12-а позиция в крайното класиране на английския шампионат, а Суонзи е 9-и с 46 т.

Димитър Бербатов приключи с 15 гола в първенството, с което подели 7-ото място при голмайсторите в Премиър лийг. Топреализатор стана Робин ван Перси с 25 попадения.