Арсенал победи Фулъм с 2:0 в лондонското дерби от 22-ия кръг на английската Висша лига. И двете попадения бяха реализирани от Санти Касорла.

В 57-ата минута испанският национал и Джак Уилшър комбинираха отлично помежду си, след което топката достигна до Касорла, който откри резултата в полза на "артилеристите".

Само пет минути след това Начо Монреал центрира и отново Касорла стреля точно, като оформи крайното 2:0.

Влезлият като резерва Лукас Подолски пък пропусна да направи резултата класически в 72-ата минута, когато топката срещна страничната греда след негов удар.

Димитър Бербатов е сред титулярите на Фулъм, но за 90 минути нито един път не успя да застраши вратата на Войчех Шчесни.

Срещата бе очаквана с повишен интерес, тъй като от миналия месец насам не спира да се спекулира, че Бербатов е желан от мениджъра на "артилеристите" Арсен Венгер, въпреки че френският специалист многократно отрече тези информации.

С успеха тимът на Арсен Венгер запази първата позиция в класирането, докато Фулъм вече е 17-и.

Манчестър Сити пък продължава да диша във врата на Арсенал, като изостава само с точка. "Гражданите" се наложиха с 4:2 като домакини на Кардиф.

Един Джеко откри резултата в 14-ата минута, като попадението бе под номер 100 за отбора от началото на сезона.

В 30-ата минута обаче Крейг Нуун възстанови равенството. Малко след това Хесус Навас отново даде аванс на домакините.

През второто полувреме момчетата на Мануел Пелегрини доказаха кой е по-добрият тим и решиха всичко за две минути. Точни бяха футболист номер 1 на Африка Яя Туре и Серхио Агуеро съответно в 77-ата и 79-ата минути. Крайното 4:2 фиксира Фрейзър Кембъл в добавеното време.