Втора поредна загуба претърпя сензацията в испанското първенство Леванте, като този път отстъпи с 0:2 на Валенсия в местното дерби. Автогол на Хави Вента, както и попадение на Тино Коста от фаул донесоха трите точки за Валенсия, която вече има 24 и измести Леванте от 3-ото място.

Валенсия има само една по-малко от лидера Реал (Мадрид) и колкото Барселона. Леванте остана на 4-а позиция с 23 точки.

За първи път от половин век насам Леванте приемаше в покрайнините на града местния си съперник Валенсия намирайки се на по-високо място в класирането. Мачът започна с много нерви по терена, здрави единоборства и фаул почти на всеки три минути. Това принуди съдията да вдигне пет жълти картона и постоянно да разговаря с играчите за поведението им.

В 31-ата минута обаче Тино Коста изпълни фаул, насочвайки топката към Жорди Алба, а Хави Вента подложи крак и рикошетът подлъга вратаря Густаво Мунуа. Така след 0:1 до почивката домакините излязоха амбицирани да изравнят, но само пет минути след подновяването на играта Коста вкара от фаул за 2:0 и прекърши устрема им.

"Поздравявам Валенсия за победата, но ми е трудно да приема загуба с такива голове - единият рикошет и автогол, а другият - неразчетени действия на вратаря ни при фаул", обясни след срещата Хуан Инасио Мартинес, треньор на Леванте.