България стартира с победа на европейското първенство по бадминтон за смесени отбори, което се провежда в руската столица Москва.

В първия си мач от трета група на надпреварата българите се наложиха над Исландия с 4:1 победи.

В руската столица Москва старши треньорът Ясен Борисов
разчита на Петя Неделчева, Димитрия Попстойкова, Линда Зечири, Благовест Кисьов, Иван Русев и Юлиян Христов.

На смесени двойки Христов и Попстойкова победиха Атли
Йоханесон и Сньолуг Йохансдотир с 21:9, 21:17 за 20 минути.

При мъжете на сингъл Кари Гунарсон спечели срещу Иван Русев с 20:22, 21:16, 21:12 за 47 минути.

Петя Неделчева разгроми Маргрет Йохансдотир с 21:12, 21:6 за 24 минути на сингъл жени, а на двойки заедно с Димитрия Попстойкова се наложиха над Сньолуг Йохансдотир и Ракел Йоханесдотир с 21:6, 21:11 за 20 минути, предаде БТА.

На двойки мъже Христов и Русев победиха Кари Гунарсон и Атли Йоханесон с 21:13, 19:21, 21:18 за 36 минути.

В четвъртък България играе с Русия, а домакините са фаворит в двубоя. Според регламента само победителят в групата се класира за фазата на елиминациите.