Иво Ангелов си осигури поне сребро на европейското по класическа борба в Дортмунд.

На полуфиналите в кат. до 60 кг нашият национал надигра Ищван Козяк (Унгария) с 2:0 части (2:0, 2:0).

За бронзов медал ще се бори Елис Гури, който  отстъпи с 1:2 части (3:0, 0:2, 0:2) срещу арменеца Артур  Алексанян в полуфиналите на категория до 96 килограма.

Гури се справи по отличен начин с голяма част от фаворитите,  които по жребий влязоха в неговия поток. В осминафинала  българинът изнесе най-силната схватка за националния отбор от  началото на европейските финали. Той излезе на тепиха срещу големия фаворит за златото Рустам Тотров.

Руснакът спечели първата част с три точки аванс, но във втората българският борец се възползва от негова грешка и изравни резултата след 2:1 точки. В третата част Гури атакува от партер, вдигна високо  Тотров и го тръшна зад себе си с ефектно премятане, донесло му пет точки.

В крайна сметка българинът се класира на четвъртфинал след победа с 2:1 части (0:3, 2:1, 6:1). Там Гури нямаше  проблеми и постигна победа с 2:0 срещу турчина Дженк Ълдем.