Лудогорец загуби от Слован с 1:2 като гост, въпреки че до 88-ата минута водеше и беше с човек повече!

Българите поведоха в резултата в 65-ата минута, когато точен бе Мантула. След това Влади Стоянов спаси дузпа и резултатът остана непроменен. В 80-ата минута домакините останаха с човек по-малко и всичко изглеждаше в полза на Лудогорец.

Две минути преди края обаче Халенар изравни, а две минути по-късно отново той, от дузпа, донесе успеха на Слован.

Как се разви мачът?

Двубоят не започна добре и за двата отбора. Мишел Платини получи травма още в началните минути на срещата и се наложи да бъде сменен от Безяк. Принудителна смяна бе извършена и в състава на домакините. Капитанът Жофчак трябваше да напусне терена заради здравословен проблем.

В 22-ата минута Лудогорец направи първата си по-сериозна атака. Стоянов напредна и подаде на Ешпиньо. Той обаче се забави и стреля, но в ръцете на вратаря. В 35-ата минута домакините направиха страхотна атака, при която можеха да поведат. Вратарят на Лудогорец Стоянов обаче реагира много добре на удара на Хлоховски и не позволи на топката да влезе във вратата.

В края на първата част домакините бяха по-активни, но до гол не се стигна и полувремето завърши без голове.

Още в началото на второто полувреме Лудогорец изпусна супер възможност. Безяк стреля опасно след разбъркване, но домакините се справиха с положението. След това обаче защитата на Лудогорец сбърка и Мешжарос би опасно, но над вратата. Последваха силни минути за Слован и няколко опасни атаки на тима.

Въпреки това Лудогорец поведе в резултата. Мантула изведе тима напред в 65-ата минута. Той притича след атака на тима и без проблеми прати топката в мрежата.

След това реферът даде дузпа за Слован. Стоянов обаче спаси удара на Форщ и българският тим продължи да води в резултата.

10 минути преди края Ерик Грендел извърши грубо нарушение и получи втори жълт картон. Така Слован остана с човек по-малко.

Лудогорец обаче не можа да се възползва от численото си предимство и допусна изравняване в 88-ата минута. Халенар вкара с удар от далеч, Стоянов не можа да избие топката. При следващата атака на Лудогорец, българските шампиони имаха претенции за дузпа, но реферът не даде такава.

Драмата бе пълна накрая. Владислав Стоянов излезе, направи нарушение и съдията даде втора дузпа за Слован. Сега Халенар бе безкомпромисен и направи 2:1 за домакините.