Тиери Анри несъмнено е един от най-обичаните футболисти в историята на "Арсенал". Той дебютира за "артилеристите" през 1999 г., а головете и феноменалните му отигравания все още топлят сърцата на феновете на тима, които напоследък нямат много поводи за радост.

Анри завинаги ще запомни датата 27 ноември 2002 г. Тогава той отбелязва впечатляващ хеттрик за обрата на "Арсенал" срещу "Рома" с 3:1 на "Олимпико" в началото на втората групова фаза (б. ред. - по онова време има две групови фази, а директните елиминации започват от 1/4-финалите).

Само четири минути след първия съдийски сигнал Антонио Касано дава предимство на домакините, но 90 секунди по-късно френският нападател изравнява. Анри оформя хеттрика си с два гола в рамките на пет минути през второто полувреме.

Това е единственият мач в Шампионската лига, в който нападателят се разписва на три пъти.