Манчестър Сити и Борусия (Дортмунд) завършиха 1:1 в мач от група "D" на Шампионската лига. Гостите имаха повече възможности и поведоха с попадение на Ройс. Балотели донесе точката на Сити минута преди края от дузпа. Англичаните вече имат една точка, докато немците са с четири.

Как се разви мачът?

И двата тима започнаха предпазливо. Домакините бяха малко по-активни и пробваха да застрашат противниковата врата, но гостите от Дортмунд съумяваха да опазят вратата си. В 12-ата минута Блашчиковски от Борусия пробва да обстрелва вратата на Сити с удар отдалеч, който обаче бе доста неточен.

Малко след това се стигна до разбъркване в наказателното поле на гостите, Сабалета обаче са засуети и защитниците на немския тим изчистиха топката.

В 26-ата минута Сити пропусна още едно положение. Джеко излезе на стрелкова позиция, би силно, но прати топката над вратата. В 34-ата минута Агуеро бе близо до гола, след като отправи хубав удар, но Вайденфелер спаси. Веднага след това гостите също показаха зъби. Суботич стреля опасно и сантиметри го разделиха от целта. Минута по-късно Харт предотврати сигурно попадение във вратата на Сити. Гьотце би много опасно на два пъти, но вратарят бе на мястото си. В края на първата част Давид Силва направи най-сериозния пропуск в мача до момента. Той би много опасно, но в аут. Така първата част завърши без голове, въпреки че и двата съперника създадоха доста интересни положения.

Втората част също започна с атаки и към двете врати. Удар на Гьотце в 53-ата минута профуча на сантиметри от гредата. В 62-ата минута гостите стигнаха до гол. Родуел направи страхотна грешка, топката стигна до Ройс и той разстреля Харт. След това "жълто-черните" продължиха да натискат и спокойно можеха да отбележат още попадения.

В 76-ата минута удар на Левандовски срещна гредата след страхотен пас на Гюндоган. В 87-ата минута реферът даде дузпа за Сити, тъй като Суботич игра с ръка в наказателното поле. Балотели бе точен от бялата точка и направи 1:1.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - БОРУСИЯ (ДОРТМУНД) 1:1