Страхотен спектакъл с много обрати сътвориха отборите на Манчестър Юнайтед и Милан в първия слъсък помежду си от 1/2 финала на Шампионската лига. В крайна сметка домакините успяха да достигнат до минимален успех с 3:2, като в неговата основа бе нападателят Уейн Рууни. "Червените дяволи" поведоха първи в резултата, чрез Кристияно Роналдо, но позволиха Милан да вземе преднина на полувремето след два гола на Кака, който направи отличен мач и бе в основата на всичко по-интересно сътворено от неговия отбор. През втората част обаче англичаните се мобилизираха и с две попадения на Рууни се добраха до ценния успех.

В първите мнути на срещата домакините поеха инициативата и показаха, че ще търсят ранен гол. Той падна още в 5-ата минута, но стана малко куриозно. След ъглов удар Кристияно Роналдо стреля с глава, топката срещна тялото на Дида и отскочи зад не""/го в мрежата. Италианците отговориха с удар от дистанция, но без сериозно да застраши Ван дер Сар. Натиска на домакините продължи и в 12-ата минута Флечър стреля от воле, но не намери очертанията на вратата. Постепенно "росонерите" се окопитиха и показаха, че няма да се примирят с този резултат. Тяхно основно оръжие в тази среща бе контраатаката и то даде резултат. В 21-ата минута Зеедорф пусна тънък пас в коридор за Кака, който се промуши през двама защитници и отбеляза за 1:1.

Манчестър обаче отново пое инициативата след изравнителното попадение. Първо Гигс стреля опасно с глава, а малко по-късно Роналдо пробва рефлексите на Дида с удар от далеч, но бразилецът този път бе на мястото си. Тогава обаче Милан отново издебна своя шанс и отново Кака бе на правилното място. След груба грешка в защит""/ата на "червените дяволи" той успя да се пребори за топката и отново препарира Ван дер Сар за 1:2.
Второто попадение тотално обърка играта на англичаните, които не можаха да се съвземат до края на първата част. Това позволи на гостите да поемат инициативата и те с малко повече шанс можеха да достигнат до трето попадение, но удари на Кака и Пирло не намериха очертанията на вратата.

На почивката Карло Анчелоти смени Паоло Малдини заради контузия и това като че ли развали синхрона в защитата на италианците. Първата опасност бе за Юнайтед още в 47-ата минута, когато след центриране от корнер Карик бе оставен непокрит, но стреля встрани от вратата. Послдваха силни минути за гостите, които отново действаха на контраатака и отново Кака беше в основата на опасностите пред Ван дер""/ Сар. Той имаше две добри възможности за гол, но и двата му удара бяха в аут. И както неочаквано Милан изравни през първата част, така сега това направи Манчестър. При една многоходова атака на бавни обороти Скоулс показа отличен усет и с прехвърлящ пас намери Рууни непокрит в наказателното поле, който успя да преодолее Дида и да изравни резултата.

Това даде нов импулс в играта на Юнайтед и опасностите пред вратата на гостите се заредиха една след друга. Първо в 63-ата минута при едно разбъркване в наказателното поле, топката попадна у Флечър, но ударът му бе спасен виртуозно от Дида. Последвах""/а два фаула на границата на наказателното поле, изпълнени от Гигс, но първият му удар бе в аут, а вторият бе спасен от вратаря. Единствната по-сериозна опасност за "росонерите" до края бе също след фаул, но Пирло стреля в ръцете на Ван дер Сар. В 82-ата минута Роналдо направи един от своите типични пробиви на скорост и стреля опасно от движение, но топката се отклони от крак на защитник в ъглов удар.

Колкото повече наближаваше краят на срещата, толкова изглеждаше, че тя ще завърши без победител. Тогава обаче пролича английската непримиримост. В даденото от съдията продължение Гигс открадна една топка в полето на "червените дяволи", н""/апредна с нея и подаде към Рууни, който без забавяне отправи изстрел, който за трети път порази мрежата на Дида. Така Манчестър все пак се добра до победата, но този резултат дава реални шансове на Милан в реванша, който се нуждае от минимална победа за да продължи напред.