Рубин се класира за плейофите на Шампионската лига, след като отстрани Динамо (Киев) с общ резултат 4:1. Руснаците спечелиха втора поредна победа срещу украинците, като след успеха си с 2:0 като гост преди седмица, сега спечелиха с 2:1 в Казан.

Още в 13-ата минута Вукоевич можеше да изведе гостите напред в резултата, но негов гол бе отменен поради засада. Отговорът на Рубин дойде шест по-късно - Касаев стреля от движение, вратарят Шовковский изби, но Дядюн довкара за 1:0.

След почивката в игра се появи и голямата звезда на украинския футбол Андрий Шевченко, но и неговото влизане на терена не промени резултата, като в 87-ата минута резервата Алексей Медведев удвои след асистенция на Кристиан Нобоа.

В последните секунди на 2-минутното продължение на срещата пък Динамо все пак успя да върне едно почетно попадение, дело на защитника Олег Гусев.