Изненадата във втория квалификационен кръг на Шампионската лига Шахтьор (Караганди) от Казахстан продължава с победите и в следващия етап. Тимът, който изхвърли БАТЕ Борисов, разби албанския Скендербеу с 3:0 и направи сериозна крачка към плейофите на турнира на богатите.

Другият сигурен участник за следващия етап се очертава Виктория (Пилзен). Чехите смачкаха Номе Калю от Естония с 4:0 като гост и вече мислят по-спокойно за реванша.

Динамо (Загреб), който отстрани Лудогорец с два гола в последните минути миналата година, отново продължи с традицията на късните попадения. Отново Анте Рукавина бе точен в 89-ата минута за победата с 1:0 над Шериф. За гостите от Молдова 33 минути игра записа доскорошният нападател на Литекс Исмаил Иса, който се появи като резерва.

Ето и всички резултати от първите мачове от третия квалификационен кръг в Шампионската лига:

Шахтьор (Караганда, Казахстан) - Скендербеу (Албания) 3:0
Аустрия (Виена, Австрия) - ФХ Хафнарфьордур (Исландия) 1:0
Динамо (Тбилиси, Грузия) - Стяуа (Румъния) 0:2
Номе Калю (Естония) - Виктория (Пилзен, Чехия) 0:4
Базел (Швейцария) - Макаби Тел Авив (Израел) 1:0
Нордшеланд (Дания) - Зенит (Русия) 0:1
ПАОК (Солун, Гърция) - Металист (Украйна) 0:2
Динамо (Загреб, Хърватия) - Шериф (Молдова) 1:0