Манчестър Сити посреща Борусия (Дортмунд) във втория си мач от четвърта група на Шампионската лига с впечатляващ рекорд от 17 домакински срещи без допусната загуба в евротурнирите.

Английският тим започна участието си в тазгодишното издание на надпреварата със загуба в Мадрид от Реал с 2:3, докато шампионът на Германия победи Аякс с 1:0. Статистиката показва, че Сити няма допусната загуба от английски тим, постигайки три победи и едно равенство.

Поради контузии в мача обаче няма да вземат участие Майкон, Джак Родуел и Майк Ричардс, а въпреки че вкара гол на Фулъм през уикенда, Един Джеко по всяка вероятност ще остане резерва. Вместо него се очаква в предни позиции да действат Серхио Агуеро и Карлос Тевес.

В състава на Борусия няма контузени футболисти, а основният реализатор на тима Роберт Левандовски получи почивка при победата с 5:0 над Борусия (Мьохенгладбах). Германският тим е загубил последните си три гостувания на Острова, но все пак в историческата за тима 1997 година, Борусия победи Манчестър Юнайтед на "Олд Трафорд" по пътя към шампионската си титла.