Мениджърът на Челси Жозе Моуриньо призна, че загубата от Базел с 0:1 в Шампионската лига е напълно заслужена.

Базел отново победи Челси, Иван Иванов с цял мач (ВИДЕО) >>

''Лошо представяне, загубата ни е заслужена. Въпреки това математически си осигурихме участие в следващата фаза. Сега ни трябва добър резултат в последния ни домакински мач, за да си гарантираме първата позиция в групата.

Не харесах представянето ни от първата минута. Веднага започнахме с грешка в защитата. Имахме известна стабилност и контрол над нещата единствено в един момент през второто полувреме, но почувствах, че тимът е изморен. Челси плати цената за двуседмичната пауза заради националните отбори. Срещу Уест Хем в събота всички играха интензивно, но сега си платихме, защото бяхме уморени.

Не бяхме свежи и може би трябваше да направя още няколко промени. Трябваше да постигнем по-добър резултат, но не мога да обвинявам играчите. Сега трябва да починем и да се подготвим за уикенда, защото въпреки поражението, с 9 точки продължаваме напред. Това бе минимумът и сега трябва да се борим за първата позиция", заяви Моуриньо.

Колегата му Мурат Якин похвали футболистите си, които за втори път взеха три точки от мач срещу "сините" от Лондон.

''Поздравления за играчите на Базел. Още от самото начало показахме огромното си желание да спечелим този мач. Беше фантастично. Борихме се за всяка топка на терена. Създадохме няколко положения и накрая това даде резултат. Наградихме се с този гол.

Да победим Челси два пъти в рамките на един сезон е историческо постижение за нашия клуб. Невероятно щастлив съм от този успех. Нямаше да бъде справедливо, ако срещата бе завършила наравно или дори ако имаше по-лош развой. След мача Жозе Моуриньо ми каза, че победата ни е напълно заслужена. Сега ни предстои своеобразен финал срещу Шалке", каза Якин.