Треньорът на Байерн Юп Хайнкес прие като урок загубата от Арсенал с 0:2 в реванша от 1/8-финалите на Шампионската лига. Баварците все пак се класираха след победата с 3:1 в първата среща, но все пак трябваше да треперят в последните минути на втория мач, след като англичаните вкараха второ попадение.

"Трябва да погледнем този двубой по много критичен начин. Ранният гол на Арсенал бе очевидното нещо, което не трябваше да допускаме. Имахме добри възможности за гол, но направихме пропуски и накрая се стигна до един критичен завършек на мача, вместо да си гарантираме спокойствие много по-рано.

Излязохме сякаш вече сме победители. Още обаче не сме спечелили нищо и този мач трябва да ни напомни, че имаме още много тежка работа, за да можем да вкарваме повече голове.

Не можахме да се представим добре през първото полувреме, но подобрихме играта си през второто. Тогава създадохме добри положения за гол, но истината е, че в нито един момент не владеехме напълно инициативата.

Това трябва да ни напомни, че е нужно да изиграеш два мача, за да се класираш за следващия кръг. Не бяхме концентрирани, както обикновено. Не бяхме толкова компактни и толкова агресивни на терена, колкото през последните седмици", коментира Хайнкес.